W obecnych czasach w dobie telefonii komórkowej nie wystarcza już, że przedsiębiorstwo posiada stronę internetową, nawet przystosowaną do wyświetlania na małych ekranach, oraz profil na portalu społecznościowym. Istotne jest również posiadania dedykowanej aplikacji mobilnej, która ułatwi klientom dostęp do bazy firmy. KIRG oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, poczynając od projektu interfejsu, nazwy, grafiki, a kończąc na umieszczeniu w popularnych sklepach z aplikacjami. Możliwe jest również zintegrowanie aplikacji ze stroną lub sklepem internetowym, co ułatwi klientom dostęp do treści udostępnianych przez daną firmę.

We współpracy z klientem przechodzimy przez poszczególne etapy tworzenia aplikacji mobilnej. Zaczynamy pracę od analizy konkurencji oraz opracowaniu strategii, która będzie wyróżniać naszą aplikację na ich tle. Ważne jest tutaj określenie grupy docelowej oraz jej potrzeb, które powinny zostać zaspokojone. Następnie przygotowujemy projekt funkcjonalny, na którym to etapie wyeliminowana jest większość błędów. Ważne jest, aby aplikacja była intuicyjna i działała sprawnie na różnych sprzętach, tak, aby użytkownicy korzystali z niej bez problemów i odpowiednio ją oceniali. Kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu graficznego, który będzie cieszył oko użytkowników, jednocześnie nie przeszkadzając w użytkowaniu. Dobra oprawa graficzna powinna być czysta, czytelna i elegancka. Powiązanym elementem jest również ikona aplikacji, której poświęcamy szczególną uwagę. Jest ona bowiem pierwszą rzeczą, którą widzą użytkownicy już w sklepie i to ona właśnie decyduje o tym, czy dokonają zakupu czy nie. Finalnym elementem przygotowania aplikacji jest kodowanie. Poświęcamy szczególną uwagę temu, aby aplikacja działała dobrze w różnych sytuacjach. Jest ona również testowana, aby wyeliminować wszystkie błędy. Na koniec naszej współpracy pomagamy również w marketingu aplikacji, jak i oferujemy dalszą współpracę w przypadku rozwinięcia aplikacji lub budowy kolejnej.

Aplikacja mobilna to dziś chleb powszedni zwłaszcza dla młodych ludzi, dlatego skorzystanie z usług KIRG w tym zakresie jest szczególnie polecane przedsiębiorstwom, której docelową grupę konsumencką stanowi młodzież.