Codziennie działanie przedsiębiorstwa wiąże się z kosztami takimi jak na przykład dostawy materiałów i towarów oraz wynagrodzenia dla pracowników. W sytuacji, gdy wydatki te znacznie przewyższają zyski, można szukać pomocy finansowej z zewnątrz. Pożyczka jest źródłem kapitału, który może pozwolić przetrwać chwilowe kłopoty finansowe. KIRG współpracuje z bankami oraz instytucjami finansowymi oraz oferuje wiele możliwości uzyskania kapitału na działalność bieżącą przedsiębiorstwa.

Jest wiele rodzajów kredytów bankowych, a ich wysokość i rentowność zależy od obrotów przedsiębiorstwa i możliwości zabezpieczenia spłaty. Nawet mniejszy kredyt przyczynia się jednak do zwiększenia bądź utrzymania płynności finansowej firmy. Warunki kredytu ustalane są indywidualnie z każdym klientem i są dostosowane do jego potrzeb i wymagań. Innym rodzajem kredytu natomiast jest kredyt towarowy, który polega na odroczeniu zapłaty za dane dobra do określonej daty. Działalność bieżącą można również finansować za pomocą faktoringu, który polega na tym, że osoba trzecia – faktor – pośredniczy w zapłacie za faktury, jednakże potrąca swój procent.

Dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, KIRG jest w stanie wypracować wspólnie ze swoim klientem najlepsze źródło finansowania działalności bieżącej oraz pomóc w skorzystaniu z dostępnych możliwości.