W obecnych czasach wzrasta świadomość konsumencka na temat oszustw finansowych, dlatego też klienci ostrożnie wybierają dostawców usług oraz produktów. Certyfikacja jest kluczowym elementem świadczącym o standardzie danego przedsiębiorstwa. Polega ona na wydaniu przez niezależną jednostkę certyfikującą pisemnego zaświadczenia, czyli certyfikatu, o tym, że produkty/usługi danego przedsiębiorstwa spełniają określone wymagania.

Jednym z certyfikatów wydawanych przez KIRG jest Certyfikat Wiarygodności Usług. Jest to certyfikat, który wysyła potencjalnym konsumentom informację o tym, że dane przedsiębiorstwo jest uczciwe i nie muszą obawiać się o oszustwo. Korzyścią takiego certyfikatu jest więc wzrost liczby klientów, którzy wolą wybrać sprawdzone przedsiębiorstwo, niż niepewną konkurencję. Ponadto certyfikat pozytywnie wpływa na prestiż i wizerunek firmy, zwiększa zaufanie obecnych klientów oraz świadczy także na korzyść w przypadku pozyskiwania partnerów biznesowych. Warto jest więc rozważyć aplikowanie o certyfikat.

Po pozytywnym wyniku kontroli oraz przejściu procesu certyfikacji, przedsiębiorstwo otrzymuje certyfikat w formie papierowej oraz elektronicznej, logotyp z certyfikatem oraz nazwą przedsiębiorstwa w formie elektronicznej, a także promocję na stronie KIRG.