W obecnych czasach promocja w internecie jest jednym z niezbędnych elementów strategii marketingowej przedsiębiorstwa. Użytkownicy internetu wykorzystują go jednak nie tylko aby zasięgać informacji i kupować produkty, ale także w celach komunikacyjnych. Dlatego też istotne jest, aby nie lekceważyć elementu komunikacji – to za pośrednictwem internetu firma może nawiązywać kontakt z konsumencką grupą docelową oraz z obecnymi klientami. Jedną z usług KIRG jest pomoc przedsiębiorstwom w opracowaniu oraz wdrożeniu strategii maksymalnie wykorzystującej potencjał mediów internetowych.

Narzędziami służącymi do marketingu internetowego są na przykład marketing poprzez e-mail, pozycjonowanie stron w wyszukiwarce, reklamy tradycyjne oraz interaktywne, prowadzenie strony internetowej, a także marketing w mediach społecznościowych. Dwie ostatnie metody stanowią doskonałe narzędzie komunikacji z konsumentami, przyczyniają się do wzrostu jakości usług oraz poszerzenia grona klientów. Działania zmierzające do utrzymania odpowiednich kontaktów z otoczeniem oraz wpływaniem na uczucia i opinie konsumentów, pracowników i partnerów odnośnie przedsiębiorstwa i jego produktów/usług określone są mianem public relations. Jest to działanie długofalowe, które tworzy odpowiedni wizerunek firmy, jednocześnie przyczyniając się do wzrostu jej popularności i pozycji na rynku.

Prowadzenie strony internetowej czy kampanii w mediach społecznościowych stwarza jednak zarówno ogromną szansę, jak i niesie ze sobą pewne zagrożenia. Media społecznościowe stanowią wizytówkę przedsiębiorstwa w bardziej luźnej formie, która zachęcić ma do odwiedzenia strony internetowej. Trzeba jednak na bieżąco śledzić profil na portalu, odpowiadać na komentarze, rozwiązywać konflikty, dostosowywać treść i jej częstotliwość, a także dbać o szatę graficzną, której znaczenie stopniowo wzrasta. W zadaniu tym pomóc mogą jednak profesjonaliści z odpowiednim doświadczeniem, tacy jak KIRG.

Promocja w sieci jest więc istotnym narzędziem w tworzeniu wizerunku marki oraz komunikacji z klientami. Dzięki tej formie marketingu konsumenci sami przyczyniają się do wzrostu popularności danego przedsiębiorstwa. Dbanie o relacje z klientami i stworzenie pozytywnego image jest zadaniem trudnym i tak istotnym, że warto skorzystać z usług doświadczonych usługodawców, którzy bez problemu stworzą wizerunek dostosowany do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz zajmą się prowadzeniem marketingu z wykorzystaniem najnowszych metod i narzędzi. KIRG oferuje kompleksowe usługi w tym zakresie, poczynając od profesjonalnej reklamy, a kończąc na marketingu w social mediach.